Aj hrnčeky vedia klamať

Tu je naša ponuka, zoberte si svoj obľúbený hrnček s obsahom podľa vášho osobného chuťového vkusu. Pohodlne sa usaďte, a najbližších pár minút sa vnorte do vášho vymysleného sveta kde sa smie iba oddychovať. Radi vám tam budeme robiť spoločnosť s výberom najzaujímavejších pohárových klamov a optických ilúzii.

Čo vidíte na obrázku?

Je vašou odpoveďou čaša? Ak ste ilúziu prekukli vidíte na predošlých obrázkoch dve tváre hladiace si uprene do očí. Alebo žeby skutočne šlo o čašu?Táto ilúzia sa volá Rubin vase (Rubínová váza) alebo Rubínová tvár. Ide o známy súbor nejednoznačných ilúzii reverzného profilu tváre ktoré vytvoril v roku 1915 Dánsky psychológ Edgar Rubion.

Malá-veľká šálka

Túto optickú ilúziu vytvoril Chrisom Westall. Na obrázku je šálka na stole, vedľa nej je kocka a na nej menšia šálka. Avšak pri bližšom pozorovaní si môžeme všimnúť, že v skutočnosti je kocka nakreslená a že ide o 2 šálky rovnakej velkosti.

Pohár vody

Ide o skutočný pohár alebo sú za tým šikovné ruky maliara. Z tohto poháru by ste sa márne pokúšali napiť, ani sa obávať rozliatia.Autorov podpis na papieri, prezrádza pravdu o pôvode. ako si takýto skutočne – neskutočný pohár vody vyrobiť nájdete v tomto videu: 

Rukopis

V kaviarňach Starbucks vám pri kúpe kávy dostane zákazník menovku na svoj nápoj. V tomto prípade zákazníčka Anne si všimla skutočne ojedinelý optický klam. Všimla si že jej meno z vnútra pohára sa až príliš nápadne podobá menu Julia.

Podšálka ktorá bez šálky vytvára dojem, že niekto sa pomýlil

Čudná potlač na tanieri, no na hrnčeku vyzerá dobre. No ešte lepšie to vyzerá keď tvoria takúto ilúziu kreatívni ľudia.Comments